FIZYKOTERAPIA

CENTRUM ZDROWIA I REHABILITACJI W TARNOWIE

Co to jest FIZYKOTERAPIA?Fizykoterapia to forma zabiegów, która oddziałuje na organizm różnymi bodźcami fizycznymi: światłem, prądem elektrycznym, magnetyzmem, ultradźwiękiem, niską temperaturą. Czynnik te pobudzają biologiczne procesy w tkankach, dzieki czemu możemy zlikwidować ból, obrzęk i stany zapalne..

DOŚWIADCZENI SPECJALIŚCIZabiegi w naszym centrum rehabilitacji prowadzą wykwalifikowani specjaliści, posiadający wieloletnie doświadczenie.

Laseroterapia


Laseroterapia jest wykorzystywana do walki z bólem, który pojawia się zarówno w stanach ostrych i przewlekłych. Zabieg wykorzystuje lasery o małej mocy, których promienie wspomagają leczenie bólu.

Elektroterapia


Zabiegi elektroterapii wykorzystują przepływ prądu jako bodziec leczniczy, celem całego zabiegu jest zmniejszenie napięcia mięśni, poprawa ukrwienia, złagodzenie bólu oraz stymulowanie tkanki.

Pole magnetyczne


Magnetoterapia polega na poddaniu danej okolicy ciała wpływowi pulsującego pola magnetycznego o niskiej częstotliwości. Zabieg zwiększa wykorzystanie tleny przez komórkę i tym samym wzmaga procesy naprawcze.

Ultradzwieki


Ultradzwięki to zabiegi wykorzystujące podłużne fale mechaniczne, jest to zabieg całkowicie bezbolesny i nie wiąże się z jakimkolwiek dyskomfortem. Regularne stosowanie zaskakujące efekty łagodzące wiele objawów.

Krioterapia


Krioterapia to zabiegi polegające na leczeniu niskimi temperaturami, które dochodzą nawet do -140°C, ma ona szereg zastosowań: przyśpiesza regenerację, uśmierza ból, zwiększa wydzielanie endorfin, poprawia ukrwienie skóry.